Hakkımda

Evlilik terapisti olarak çalışan Burak Salimoğlu rehberlik ve psikolojik danışmanlık lisansını (İstanbul Üniversitesi-2003)  bitirdikten sonra eğitim psikolojisi yüksek lisansını (Uluslararası Alatoo Üniversitesi-2012);  daha sonra aile ve evlilik danışmanlığı yüksek lisansını (Yıldırım Beyazıt Üniversitesi-2017) bitirmiştir. Hali hazırda rehberlik ve psikolojik danışmanlık alanında doktora eğitimini (Eskişehir Osmangazi Üniversitesi) sürdürmektedir.

Evlilik Terapisti Burak Salimoğlu almış olduğu ISST onaylı şema terapi eğitimi sonrasında şema odaklı psikoterapi yapmaya başlamıştır. 14 yıllık mesleki tecrübeye sahip olan uzmanımız yaklaşık olarak 8 yıldır şema terapi odaklı çalışmaktadır. Şema terapinin özellikle çift ilişkilerine uygulanması ile ilgilenen Evlilik Terapisti Burak Salimoğlu özellikle ilişki problemleri yaşayan kişileri danışan olarak kabul etmektedir.

Burak Salimoğlu danışanlarıyla görüşmelerini Etki Psikolojik Danışma Merkezinde gerçekleştirmektedir. Ankara dışında yaşayan ve yüz yüze görüşme imkanı olmayan danışanlarla internet üzerinde online psikolojik danışma yapmaktadır. Evli ve 3 çocuk babası olan uzmanımız iyi derecede İngilizce ve Rusça bilmektedir.